• Gymnastik for alle

Seneste nyt!

Ved Aarhus Kommunes DM fest 2018 var Linnea Højer Wang sammen med to andre idrætsudøvere fra Aarhus nomineret til årets fighter. Linnea blev meget fortjent
læs mere

Opvarmning og konkurrence

 Opvarmningsplan - Subdivision 1

 

Mulighed for generel opvarmning fra kl. 8.25 - 8.40

Opvarmning

Hest

F. barre

Bom

Gulv

Kl. 08.40 – 08.50

Gefion

Nivå

Hermes

KG66 (3)

Kl. 08.50 – 09.00

KG66 (3)

Gefion

Nivå

Hermes

Kl. 09.00 – 09.10

Hermes

KG66 (3)

Gefion

Nivå

Kl. 09.10 – 09.20

Nivå

Hermes

KG66 (3)

Gefion

 

 

 

 

 

 

 

 

Konkurrenceplan – Subdivision 1

Konkurrence

 

Hest

F. barre

Bom

Gulv

 Kl. 09.30 – 10.00

1.rotation

Gefion

Hermes

 

 

Nivå

KG66 (3)

 

 

Kl. 10.00 – 10.30

2.rotation

Hermes

Gefion

 

 

KG66 (3)

Nivå

 

 

Kl. 10.30  - 11.00

3.rotation

 

 

Gefion

Hermes

 

 

Nivå

KG66 (3)

Kl. 11.00 – 11.30

4.rotation

 

 

Hermes

Gefion

 

 

KG66 (3)

Nivå

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Opvarmningsplan - Subdivision 2

Mulighed for generel opvarmning fra 11.30 - 12.00

 

Opvarmning

Gulv

Bensving

Ringe

Hest

Barre

Reck

F. barre

Bom

Kl. 12.00 – 12.45

AIG

VIK

 

Hermes

GymAalborg

 

KG 66 (1)

 

VIK

Gefion

 

VIK

Hermes

 

KG 66 (2)

 

KG 66 (1)

GymAalborg

 

Gefion

VIK

 

AIG

 

KG 66 (2)

Hermes

 

GymAalborg

Gefion

 

VIK

 

Kl. 12.45 – 12.50

 

 

 

 

 

 

nedtagning

 

Kl. 12.50 – 13.35

VIK

 

Hermes

KG 66 (1)

 

GymAalborg

 

AIG

Gefion

 

VIK

KG 66 (2)

 

Hermes

 

VIK

GymAalborg

 

Gefion

AIG

 

VIK

 

KG 66 (1)

Hermes

 

GymAalborg

VIK

 

Gefion

 

KG 66 (2)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Konkurrenceplan – Subdivision 2

Konkurrence

 

Gulv

Bensving

Ringe

Hest

Barre

Reck

F. barre

Bom

Kl. 13.45 – 14.15

1.rotation

VIK

 

 

KG 66 (1)

 

 

AIG

 

Gefion

 

 

KG 66 (2)

 

 

VIK

 

Kl. 14.15 – 14.45

2.rotation

GymAalborg

VIK

 

AIG

 

 

KG 66 (1)

 

Hermes

Gefion

 

VIK

 

 

KG 66 (2)

 

Kl. 14.45  - 15.15

3.rotation

AIG

GymAalborg

VIK

 

 

 

Nedtagning

KG 66 (1)

VIK

Hermes

Gefion

 

 

 

FB

KG 66 (2)

Kl. 15.15 – 15.45

4.rotation

KG 66 (1)

 

GymAalborg

VIK

 

 

 

AIG

KG 66 (2)

 

Hermes

Gefion

 

 

 

VIK

Kl. 15.45 – 16.15

5.rotation

 

 

 

GymAalborg

VIK

 

 

 

 

 

 

Hermes

Gefion

 

 

 

Kl. 16.15 – 16.45

6.rotation

 

 

 

 

GymAalborg

VIK

 

 

 

 

 

 

Hermes

Gefion

 

 

Kl. 16.45 – 17.15

7.rotation

 

 

 

 

 

GymAalborg

 

 

 

 

 

 

 

Hermes